Ili Bošnjački Vjerovi. Prirodna znamenitost Spačvanske šume jesu rječica Virovi, kako je nazivaju Otočani, ili Vjerovi, kako je nazivaju Bošnjačani.
Sporotekuća rječica močvarnog tipa vrlo bogate flore i faune svojevrsni je fenomen Spačvanske šume. Površina im je 79 km², dugi su 18 km, u prosjeku široki 60 m (ima dijelova gdje su širi od 100 m!), a najveća izmjerena dubina je 7 m. Iako spore, u proljeće i jesen kad je mnogo kiše vodostaj Virova se značajno podigne.
No i u ostatku godine, Virovi neće presušiti jer su podzemne vode visoke i obilne. Ipak, tada su Virovi gotovo stajaće močvare, svojevrsni Kopački rit u malom, s mnogo vodenog bilja. Rubovi su vode obrasli trskom, rogozom i šašem, površina je prekrivena lopočima, lokvanjima, vodenom lećom, žabnjakom i ljutićem orašcem, a ispod su površine vode prave bujne livade vošćike, krocnja i drugih biljaka.
Virovi su oduvijek bili omiljeno izletište stanovnika TZP Spačvanska šuma, a otkako je otvoren Bioekološko-edukacijski centar Virovi, postali su središte outdoor turizma na području TZP-a.
U Bioekološko-edukacijskom centru Virovi moguće je unajmiti bicikle, kajake i kanue, pa istraživati Spačvansku šumu i njezine rječice.
Restoran u sklopu objekta nudi autohtonu domaću hranu, a s obzirom da su dostupni i smještajni kapaciteti, moguće je rezervirati noćenje u samom srcu Spačvanske šume.
Nedaleko Bioekološko-edukacijskog centra Virovi nalazi se i uređeno srednjovjekovno nalazište ”Virgrad” koji je primjer srednjovjekovne nizinske utvrde tipa ”wasserburg”, smještenog uz vodu, čija se obrana temelji na sustavu zemljanih nasipa i opkopa punjenih vodom. Do izletišta je moguće doći poučnom stazom Virovi ili plovidbom brodom na solarni pogon.